Governance and College Strategic Direction Leads

Dr Michael Barton

Executive College Principal

Dr Stephen Codrington

Board Chair

Tania Delcanho

Executive Principal's EA

Executive Alliance

Damien Gainsford

College Principal

Taro Morrison

Chief Operating Officer

Marnie Carrison

Head of Teaching & Learning

Peta Freney

Head of Family and Parent Connect

Megan Watson

Principal's EA

Middle Leadership

Shonell Gohier

College Registrar

Lachlan McDonald

VET Co-ordinator

Kylie Agius

Dean of Students

Mandy Ross

Dean of Academies of Excellence

Noel Mason

Dean of Academy of Creative and Performing Arts

Kathryn Harradine

Staff Wellbeing Manager

Claire Perrott

Dean of Specialist Teaching

Kym Kocsis

Dean of Primary Academic Care

Noela Millican

Dean of Boarding

Joanne Maher

Joanne Maher

Learning Enhancement Coordinator

Natasha Krauss

Acting ICMS Coordinator

Teaching & Instructional Staff

Devon Seymour

Sport Co-ordinator

Corey Larkin

Corey Larkin

Sport Academy Teacher/Coach

Aaron Davey

Sport Academy Teacher/Coach

Mark Lindsey

Sport Academy Teacher/Coach

Peri Creamer

Sport Academy Teacher/Coach

Warren Clements

Art Academy Lead

Avril Duck

Avril Duck

Art Academy Lead

Susan Bishop

Art Academy Lead

Rachael Todd

Primary Teacher

Cecelia Davi

Cecelia Davi

Primary Teacher

Nicola Hewitt-Stubbs

Primary Teacher

Louise Evans

Louise Evans

Primary Teacher

Elizabeth Mwinzi

Primary Teacher

Louisa Mander

Primary Teacher

Jonathan Prince

Primary Teacher

Janita Ferguson

Teaching Assistant/Direct Instruction Tutor Primary

Nicole Destro

Teaching Assistant/Direct Instruction Tutor Primary

Seriana Lui

Teaching Assistant/Direct Instruction Tutor Primary

Aaliyah Mueller

Aaliyah Mueller

Student Mentor

John Sifis

Teacher Secondary (Year 7-8)

Amanda Azzopardi

Teacher Secondary (Year 7-8)

Tanya Salam

Teacher Secondary (Year 7-8)

Mitchell Brockman

Teacher Secondary (Year 7-8)

Trevor Mitchell

Teacher Secondary (Year 7-8)

Renee Phillips (Year 7-8)

Teacher Secondary

Toni Godfrey

Direct Instruction Tutor (Year 7-8)

Sezen Oraloglu

Direct Instruction Tutor (Year 7-8)

Justinelle Mene

Student Mentor (Year 7-8)

Tina Ruzicka

Teacher Secondary (Year 9-10)

Toni Holden

Teacher Secondary (Year 9-10)

Jamie Toll (Year 9-10)

Teacher Secondary

Lachlan Van Styn (Year 9-10)

Teacher Secondary

Michael Skipp

Teacher Secondary (Year 9-10)

Ross Walters

Teacher Secondary (Year 9-10)

Aurie Marou

Teaching Assistant (Year 9-10)

Jarrod Stockman

Jarrod Stockman

Learning Enhancement Teacher

Glenn Maskell

VET Instructor

Paul Akister

VET Instructor

Deborah Sisson

VET Instructor

Alison Conroy

VET Instructor

Ivan Madden

VET Instructor

Jill McIlwain

VET Instructor

Karina Nerot

VET Instructor

Leigh Noremberczyk

VET Instructor

Will Goodrich

VET Instructor

Anna Jones

VET Instructor

Brydon Pickup

VET Instructor

Colleen Mene

Teaching Assistant VET

Rhonda Thompson

Teaching Assistant VET

Patricia Purcell

Patricia Purcell

Teaching Assistant VET

Christine Smith

Personal Assistant to Head of Teaching & Learning

Family & Parent Connect Staff

Emma McDonnell

Responsible Behaviour Officer

Anthony Dewis

Responsible Behaviour Officer

Nathan Seden

Nathan Seden

Responsible Behaviour Officer

Melissa Gamble

Responsible Behaviour Officer

Steven Cavanagh

Steven Cavanagh

Responsible Behaviour Officer

Gillian Fox

Gillian Fox

Responsible Behaviour Officer

Philip Bani

Philip Bani

Responsible Behaviour Officer

Mara Faulkner

Administration Assistant

Sian Scott

Marketing & Events Coordinator

Deb Keeling

Enrolments & Data Officer

Kate Crossan

Enrolment & USI Data Officer

Jason Rushton

Case Manager Student Engagement & Retention

Ayla Plachotny

Ayla Plachotny

Case Manager Student Engagement & Retention

Richard Bignell

Richard Bignell

Case Manager Student Engagement & Retention

Nic Hoogenbosch

External Attendance Officer

Jaye Richter

Jaye Richter

Attendance, Data & Behaviour Officer

Michelle Millard

Personal Assistant

Integrated Case Management & Wellbeing Staff

Rebecca Godfrey

Universal Program Coordinator

Tegan Lloyd

Case Manager (Year 7-9)

Skye Wilson

Case Manager (Year 9-10)

Sarnia Ralston

Case Manager (Primary)

Business & Corporate Services Staff

Adam Peut

Adam Peut

Finance Manager

Bevan Singleton

Bevan Singleton

Business Services Manager

Jelly Mayuga

Risk, Compliance & RTO Manager

Paul Stapleton

Timetable & College Operations Manager

Kellie Rumble

Accounts Officer

Enalyn Villafranca

Administration Support Officer

Mark Jordan

CYP WHS Coordinator

Shanan Geesu

Reception

Anna Salmon

Reception

Tayla Butler

Tayla Butler

Reception (Trainee)

Paul Hollis

Paul Hollis

Leading Hand Maintenance

Darcy Benham

Maintenance Staff/Bus Driver

Jim Nicolson

Maintenance Staff/Bus Driver

Hayden Spear

Hayden Spear

Maintenance Staff/Bus Driver

Ashley Merema

Ashley Merema

Maintenance Staff/Bus Driver

Gavin Loeskow

Maintenance Staff/Bus Driver

Tony County

Tony County

Maintenance Staff/Bus Driver

William Alick

William Alick

Maintenance Staff/Bus Driver

Jayne Crandell

Cleaning Supervisor

Tarah Tscharke

Cleaner

Dorothy Henderson

Cleaner

Dhan Gurung

Cleaner

Kristine Falvo

Cleaner

Sandra Byres

Sandra Byres

Cleaner

Priscilla Lindsay

Priscilla Lindsay

Cleaner

Michas Richter

ICT Support Staff

Vay Forsyth

ICT Support Staff

Dawna Johnson

Dawna Johnson

Catering Manager

Judith Little

Judith Little

Catering Staff

Vannath Teng

Vannath Teng

Catering Staff

Annie McIntyre

Annie McIntyre

Catering Staff

Franco Jorquera

Franco Jorquera

Catering Staff

Rhiannon Ward

Rhiannon Ward

Catering Staff

Renatta Kris

Renatta Kris

Catering Staff

Alan Broadhurst

Alan Broadhurst

Catering Staff

Colleen Jorquera

Colleen Jorquera

Catering Staff